Open Access w praktyce vol. 2

Przedstawiamy kolejne żywe zastosowanie idei Open Access. Do Waszej dyspozycji przekazujemy bazę czasopism z obszaru nauk społecznych, do których dostęp jest prosty i darmowy.

Większość z nich udostępnia swoje bieżące i archiwalne treści w formatach pdf. Na naszej liście znalazły się m.in. Kultura Współczesna, Przegląd Socjologii Jakościowej, Kultura i Społeczeństwo, czy Praktyka Teoretyczna, a także mniej znane wydawnictwa uniwersyteckie czy studenckie.

Chcesz wiedzieć czym zajmują się socjologowie na świecie? Czy podejmują podobne do polskich tematy badawcze? O tym w miesięczniku Globalny Dialog Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Zainteresowała Cię na zajęciach metoda biograficzna w naukach społecznych? Jej poświęcony jest numer Przeglądu Socjologii Jakościowej. Dzięki dostępności artykułów możecie zapoznać się z efektami naukowej pracy Waszych wykładowców, zainspirować do prowadzenia własnych badań i zorientować czym żyją nauki społeczne i humanistyczne.

Gdy w sali wykładowej współczesne teorie oznaczają Durkheima, Webera i Levi-Straussa, to czasopisma skupiają aktualne dyskusje i świeże pomysły nauk społecznych.

Baza do pobrania w formatach pdf, xls oraz jako Google Doc.

Znasz czasopisma w wolnym dostępie, których nie ma na naszej liście? Napisz: inicjatywa.otwieracz@gmail.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s